Pati-Sev Logo
İletişime Geç 0536 573 7104

Patileri ve Doğayı Sevenler Koruyanlar ve Yaşatanlar Derneği – PATİ-SEV Sonay İleri ve Erol İleri öncülüğünde toplanarak tüzel kişilik kazanmış bir sivil toplum örgütüdür. PATİ-SEV, doğadaki tüm canlıların, doğal kaynakların ve yaban hayvanları, çiftlik hayvanları da dahil tüm hayvanların korunmasına, eğitim, araştırma, proje ve uygulama çalışmaları yoluyla katkıda bulunmaktadır.

Derneğimiz; doğayı ve onun bir parçası olan hayvanları koruma bilincinin yaygınlaşması, doğayla ilgili sorunlara kamuoyunun dikkatinin çekilmesi, hayvanların korunmaları, yardıma muhtaç olanlarının bakım ve sağlıklı yaşamalarını sağlamak için barınaklar kurulması ve işletilmesi, doğal yaşam ortamlarının arttırılması, toplumu hayvan hakları ihlalleri ve hayvanların hakları konusunda bilgilendirmek ve hayvanların haklarını korumak için çalışır.

Derneğimize ait bahçelerde gerek belediyelerin veteriner işleri müdürlükleri ile gerek özel veteriner klinikleri ile çalışılmakta, iş birliği protokolümüze aykırı olmayacak şekilde, can dostların yaşam kaliteleri arttırılmaya çalışılmaktadır.

PATİ-SEV derneğimize ait Pati bahçemiz Bursa Nilüfer Akçalar mahallesinde bulunup doğada yaşayamayan hasta düşkün ya da sahibi tarafından terk edilmiş dostlarımızı veteriner hekim kontrolünden sonra kısırlaştırıp sahiplendirdiğimiz bahçemizdir.

Bugüne kadar gerek üyelerimiz gerek destekçilerimiz ve işbirliği ortaklarımızla binlerce hayvanın yaşamına dokunduk. Hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız.

Misyonumuz

Derneğimiz hayvanların en temel hakkı olan yaşam hakkının korunması, hayvanların yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, hayvanlara yapılan kötü muamelelerin sonlandırılması ve kamuoyunun bilgilendirilmesi, hayvan sevgisi ve koruma bilincinin arttırılması, doğal yaşam alanlarının ve doğal kaynakların korunması ve arttırılması için çalışmalar yapar ve bu amaçlarla kamu ve sivil toplumla iş birliği yapar.

Vizyonumuz

Hayvanların yaşam hakkının ihlal edilmediği, hayvan koruma yasalarının yaşatmayı odak alacak şekilde düzenlendiği, hayvanların kötü muameleye maruz kalmadan huzur içinde yaşadığı bir dünyadır.